ایران کان مین ۲۰۱۸

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدنی ، راهسازی و صنایع وابسته ( ایران کان مین ۲۰۱۸) با حمایت شرکت سرمایه گذاری پارسیان و شرکت ملی صنایع مس ایران ، جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ در محل نمایشگاه بین المللی تهران، آغاز به کار نمود. ایران کان مین، هرساله در آبان ماه برگزار و محفلی برای گردهمائی بزرگان و فعالان حوزه معدنی ایران و جهان میباشد.
همزمان با این نمایشگاه ،هفتمین همایش مهندسی معدن و پنجمین همایش بین المللی معدن و صنایع معدنی برگزار میشود که به موضوعاتی نظیر اکتشاف، استارت آپ ها ، سرمایه گذاری و محیط زیست میپردازد.
همچنین پنل های تخصصی ویژه ای برگزار خواهد شد که اولین آن منظقه گرائی و معدن کاری سبز با نگاهی ویژه بر چالش های محیط میباشد.
هلدینگ شرکت سرمایه گذاری پارسیان نیز همچون گذشته ،مقتدرانه حضور فعالی در این نمایشگاه دارد و با علم به این موضوع که نمایشگاه های بین المللی نقش مهمی در تبادل اطلاعات فنی و بازرگانی و آشنا شدن با آخرین دستاوردهای صنعتی و فناوری روز جهان، تاثیر شگرفی دارد، در تبادل این اطلاعات با دیگر بزرگان این صنعت، همگام خواهد بود.
بدیهی است که بخش معدنی صنعت، یکی از حوزه های پر ظرفیت برای رشد اقتصادی میباشد، زیرا این معادن نقش مهمی در تامین مواد اولیه مورد نیاز محصولات صنعتی مثل فولاد، سرب ، روی و .. دارند.
کشور عزیزمان با داشتن بیش از ۶۸ نوع ماده معدنی حدود ۳ درصد از ذخایر معدنی جهان را داراست، و همین امر باعث شده که ایران، همواره نقش مهمی در این عرصه داشته باشد. امید میرود با حمایت مادی و معنوی دولت و توان نیروهای داخلی،بتوانیم شاهد پیشرفت این صنعت باشیم.