جدیدترین اخبار

اخبار شرکت

اکتشافات معدنی در دولت یازدهم ۲ برابر شد / سنگان شاهد تحول بزرگ معدنی بوده است

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس دولت دوازدهم در نخستین گفت و گوی تلویزیونی خود با مردم بر استفاده از ذخایر معدنی کشور تاکید کرد و گفت: طی دولت یازدهم میزان اکتشافات معدنی تا ۲ برابر افزایش یافت.

به گزارش معدن نیوز حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با بیان اینکه شرط من با تمام وزرایی که مسوولیت ایجاد شغل را دارند این است که میزان اشتغال را بالا ببرند، گفت: در صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری، حمل و نقل، خدمات مختلف، فضای مجازی و سایر دستگاه ها در سال گذشته چیزی نزدیک به صد هزار شغل ایجاد شده است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه امروز در فضای مجازی و بخش خدمات می‌توانیم اشتغال را بالا ببریم، اظهار داشت: در بخش معدن کار بزرگی در دولت یازدهم برای کشف معادن شد. یعنی از لحاظ ژئوفیزیک هوایی اکتشاف ما در دولت یازدهم معادل اکتشاف ۸۰ سال قبل بوده است. یعنی کل اکتشاف کشور را از روزی که شروع شده چیزی حدود دو برابر کردیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه در بخش معدن می توانیم اشتغال بزرگی را ایجاد کنیم، گفت: امروز در سنگان یک تحول بسیار بزرگ در بخش معدن رخ داده است به گونه ای که در سنگان و معادن دیگر چیزی حدود ده هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است؛ سنگان معادن بزرگی است که پروژه اخیر آن به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون تومان‌ در هفته‌های اخیر بهره‌برداری شده است.